Automobilska industrija svakim danom sve više iznanađuje dometima na polju tehnološko-tehničkih unapređenja i rešenja. Najnoviji gedžet koji će se uskoro gotovo sigurno pronaći u većini vozila nosi opisni naziv “Around View Monitor” i dolazi iz razvojog centra japanskog Nissana. Kao što sam naziv govori, reč je o monitoru, odnosno o sistemu kamera montiranih na vozilu koje omogućavaju pogled iz ptičije perspektive na celo okruženje oko vozila ili tačnije gotovo svih 360 stepeni, i sve to u realnom vremenu.

Ovaj sistem čini 4 širokougaone kamere (svaka pokriva po 180 stepeni) visoke rezolucije, monitirane napred i pozadi, te po bočnim stranama na retrovizorima. Slika sa kamera se sintetizuje na ekranu displeja na vozačkoj konzoli tako da se dobija utisak kao da gledate snimak jedne kamere postavljene iznad vozila.
Ovaj sistem će svakako biti od velike pomoći vozačima koji se svakodnevno susreću sa problemom parkiranja vozila sve većih gabarita, na i onako premalom, i sve manjem prostoru za parkiranje.




Daj svoj komentar vesti