NAJSVEŽIJE NA BLOGU

Techno, Tehnologija - Autor Goran Aničić dana 30. January 2009 15:39 - 3 komentara

Kako se Žića katapultirao

Moj komšija i bivši kolega Žića ispričao je nedavno veoma zanimljivu storiju za Borino 5kazanje, u kojoj sam posredno i sam imao ulogu kao oružar tehničar na održavanju izbacivog pilotskog sedišta Martin Baker Mk. 10 YULB.

Naime, te 1993. godine Žića je imao peh na redovnom, rutinskom letu (Supergaleb G4) i morao je da se katapultira. Priča je veoma zanimljiva, pa preporučujem da je pogledate i poslušate:

Podelite ovaj sadržaj sa drugima:
  • Technorati
  • Facebook
  • Tumblr
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
  • TwitThis
  • Digg
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Live
  • email
  • Print

Tekstovi slične tematike na blogu

3 komentara
Odgovore na ovaj blog zapis možete pratiti preko RSS 2.0 ovog RSS izvora. Možete ostaviti odgovor, ili trackback link sa vašeg sajta.


marinowski
31. January 2009 14:01

Uuu, odlična priča. Baš sam malopre odgledao reprizu 5kazanja, cela emisija je bila odlična.

Inače volim 5kazanje, a ovo je bila jedna od boljih emisija, naročito mi se sviđalo koliko su sagovornici iskreni i otvoreni oko toga što se desilo.

Ljudi greše, i nije sramota to priznati.


Goran Aničić
31. January 2009 14:10

Zaista, Žića je sjajan lik i mogu samo da posvedočim da je sve najiskrenije izneo.

Dodao bih samo da se Čiča (zastavnik koji je bio u drugoj kabini) povredio usled vertikalnog pada što je opet uzrokovano neuspešnim formiranjem kupole padobrana. Naime iako je radi o 0-0 izbacivim sedištima koje raketnim motorima izbaciju sedište do 80 m visine, oni su prilikom prinudno iskakanja, na maloj visini bili pod uglom tako da translatorna linija izbacivanja sedišta nije bila u idelanom, već negativnom položenom položaju.

Linkovi sa drugih lokacija ka ovom tekstu: 1

Kako se Žića katapultirao | Tango Six Blog
31. October 2009 20:47

[...] (via Svakodnevnica Blog) [...]

Ostavite vaš komentar

Komentar

XHTML: Možete koristiti ove tagove za formatiranje: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

« Vratite se na tekst komentare

Twitter Timeline

Prijavite se na Mikro blog RSS izvor

Zbir najsvežijih sadržaja


2010/07/26

2010/07/26

Video

Kalardovo i Pržno sa Plavom zastavicom

Pored plaže Pržno (donji video), evo još jedne plaže sa internacionalnim priznanjem Plava zastavica – plaža Kalardovo u Tivtu, tik uz tivatski aerodrom. Pržno je uvala duga oko 350 metara koja se prostire prema otvorenom Jadranu plićakom dužine oko 100 metara tako da je idealna za klince i neplivače, a posuta je finim sitnim peskom [...]

Više iz rubrike Internet


Više iz rubrike IT


Više iz rubrike Relax