mts

Telekom Srbija podržaće tehnološko preduzetništvo pokretanjem programa „mts startap ubrzanje“ koji predviđa mentorsku podršku i novčanu nagradu od 20.000 evra za 3 izabrana startapa. Kompanija ovaj program pokreće u saradnji sa neprofitnim udruženjem SEE ICT, koje već 5 godina uspešno organizuje Startap Akademiju, edukativnu platformu za preduzetničke timove u oblasti informaciono-komunikacionih tehnologija (IKT). 

„mts startap ubrzanje“ namenjen je preduzetnicima koji pohađaju Startap Akademiju, dok će do 3 tima koja ostvare najveći napredak tokom Akademije podeliti iznos od 20.000 evra. Pored novčanog iznosa koji treba da podstakne ove startapove da što pre izađu na tržište, mts će u programu ovogodišnje Akademije imati mentorski angažman, kao i relevantne predavače u određenim oblastima.

Tri tima koja pokažu istrajnost u tome da svoje inovativne ideje razviju u održiv biznis izabraće žiri koji čine predstavnik Telekoma Srbija, udruženja SEE ICT i nezavisni ekspert u ovoj oblasti.

Pokretanjem „mts startap ubrzanja“, Telekom Srbija proširuje obim podrške startap ekosistemu u Srbiji, pošto je prethodno podržao otvaranje dva prostora, Startit centre u Beogradu i Inđiji. U ta dva Startit centra održavaju se programi edukacija za preduzetnike i susreti sa potencijalnim investitorima iz zemlje i inostranstva. Kako kompanija deli opredeljenje udruženja SEE ICT, da kroz svoje programe do 2020. godine obuči 100.000 IT stručnjaka koji će svoja poslovna rešenja razvijati u zemlji, Telekom Srbija je podržao i otvaranje dodatnih Startit centara u tri grada u Srbiji. Time se stvaraju uslovi za razvoj tehnološkog preduzetništva i izvan regionalnih centara.

Prijave za Startap Akademiju, koja počinje u prvoj polovini novembra, otvorene su do 12. oktobra. Po završetku programa Akademije, u aprilu 2017. godine, stručni žiri će odabrati do 3 tima koji će dobiti dodatnu podršku za dalji razvoj svog poslovnog rešenja.

Kao polaznici Startap Akademije, mladi preduzetnici u oblasti IKT i digitalnih tehnologija imaju mogućnost da nauče kako na pravi način da realizuju svoje poslovne strategije, izbegnu potencijalne rizike i uoče prilike za izgradnju globalno uspešnih kompanija. Do sada je više od 100 preduzetnika prošlo kroz program Startap Akademije, a za razvoj svojih rešenja, poput web i mobilnih aplikacija i drugih digitalnih servisa, obezbedili su više od milion evra investicija od domaćih i inostranih ulagača.

Telekom Srbija na ovaj način želi da pruži dodatni podsticaj domaćoj startap zajednici i preduzetnicima, koji su spremni da svojim inovativnim proizvodima konkurišu na globalnom tržištu. Sveobuhvatnom podrškom Startit centrima i inicijativama koje podstiču inovativnost u oblasti informaciono-komunikacionih tehnologija, Telekom Srbija nastoji da omogući bolje uslove za razvoj domaćeg preduzetničkog okruženja, a time i celokupnog poslovnog ambijenta u Srbiji.